Ubieranie dziecka

Ubieranie dziecka, szczególnie noworodka czy niemowlaka, to temat rzeka. Warunki pogodowe coraz częściej zaskakują, a wszyscy chcą dla swoich pociech jak najlepiej.
Jakich zasad warto się trzymać i na co zwracać uwagę, aby mieć pewność, że naszemu maluchowi jest ani za ciepło, ani za zimno, a jego strój zapewnia mu wygodę przy różnych rodzajach aktywności ?
Poniżej kilka cennych rad dla przyszłych mam oraz mała ściąga :).

Jaka temperatura w domu?

Powinna oscylować między 18-22 st. Celsjusza.

Jak ubrać dziecko w domu?

Stosujmy zasadę ubierania jednej warstwy więcej, niż sami nosimy. Czyli, jeżeli sami wkładamy bluzkę czy cienki sweterek, dla maluszka przygotujmy bawełniane body z krótkim rękawem, a na wierzch pajacyk z długim rękawem, długimi nogawkami i zakrytymi stópkami.

Jak ubrać noworodka i niemowlę na spacer, gdy jest ciepło?

Kiedy na zewnątrz jest bardzo ciepło, tzn. około 20 stopni Celsjusza i więcej, najbezpieczniej będzie ubrać niemowlę w body z krótkim rękawem i bawełniany, niezbyt gruby, pajacyk rozpinany na całej długości. Gdy zauważymy, że maluch się poci, możemy go szybko rozpiąć. Jak ubrać noworodka i małe dziecko na spacer podczas upałów, gdy jest znacznie powyżej 20 stopni Celsjusza? Z powodzeniem wystarczy wówczas jedna warstwa ubrania. Jednak gdy temperatura powietrza zbliża się do 30 stopni Celsjusza, raczej nie zastanawiajmy się, jak ubrać noworodka na spacer – lepiej wówczas poczekać, aż się nieco ochłodzi, ewentualnie przełożyć wyjście na ranek kolejnego dnia.

Lokalizacja

ul. Morcinka 17
87-100 Toruń
Telefon: 508 199 030

Godziny otwarcia

Pon-Pt 16:00 - 19:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szybki kontakt

508 199 030

Znajdziesz nas na