Lęk przed porodem

Jak sobie z nim poradzić?

Najważniejsze okazuje się wsparcie bliskich, oraz wiedza przekazana przez położne i lekarzy. Szukając odpowiedzi na pytania omijaj fora internetowe, bo nie znajdziesz na nich fachowej i rzetelnej porady. Wszelkie wątpliwości konsultuj z położną i ginekologiem, czyli wiarygodnymi osobami posiadającymi odpowiednie kompetencje.

Kiedy jesteś na etapie wyboru położnej oraz lekarza prowadzącego ciążę zdecyduj się na tych doświadczonych, cieszących się zaufaniem świeżo upieczonych mam. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko rozczarowania swoim wyborem i jednocześnie uzyskasz wsparcie pozwalające skutecznie oswoić się z lękiem. Warto zapytać o to, w jaki sposób przygotować się do porodu i być świadomym tego, co się wydarzy.

Istotne i pomagające w nabyciu większej pewności przed porodem to również znajomość praw, jakie przysługują kobiecie w ciąży i w ramach opieki okołoporodowej. Świadomość, że każda kobieta powinna móc urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem oraz troskliwą i uważną opieką ze strony personelu, przy wsparciu bliskich jej osób, jest z pewnością budująca. Warto więc zapoznać się z wprowadzony na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia Standardem Organizacyjnym Opieki Okołoporodowej (SOOO) jak i posiłkować się wiedzą i informacjami dostępnymi z ramienia organizacji, których misją jest wspieranie kobiet w wyrażaniu swoich potrzeb i domaganiu się respektowania ich praw w ciąży i po porodzie.

Kobiecie w ciąży powinna towarzyszyć wizja spokojnego i szczęśliwego porodu, dlatego tak ważna jest sprzyjająca atmosfera aranżowana w jej otoczeniu. Czerpanie informacji ze sprawdzonych źródeł pozwoli uniknąć wprowadzenia w błąd i skupiania uwagi jedynie na negatywnych aspektach.

Lokalizacja

ul. Morcinka 17
87-100 Toruń
Telefon: 508 199 030

Godziny otwarcia

Pon-Pt 16:00 - 19:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szybki kontakt

508 199 030

Znajdziesz nas na